Skip to content
22 632 55 25 22 632 55 25
22 632 55 25 22 632 55 25

Aktualności

2023-11-07

Comarch KSeF – elektroniczne fakturowanie dla biznesu

Przyszłość e-fakturowania z Krajowym Systemem e-Faktur i rozwiązaniami Comarch

Krajowy System e-Faktur to rewolucyjny krok w kierunku cyfrowej transformacji w obszarze finansów firm. Wykorzystując potencjał rozwiązań Comarch, przedsiębiorstwa mogą płynnie dostosować się do zmieniających się wymogów prawa podatkowego, jednocześnie czerpiąc korzyści z nowych możliwości, jakie otwiera e-fakturowanie.

Czym jest KSeF?

 • Krajowy System e-Faktur (KSeF) obsługiwany jest poprzez platformę udostępnioną przez Ministerstwo Finansów. Za jego pośrednictwem przedsiębiorcy mogą wysyłać i odbierać faktury ustrukturyzowane.
 • Od 1 stycznia 2022 KSeF jest rozwiązaniem dobrowolnym. obowiązek e-fakturowania przy użyciu KSeF dla większości podatników miał wejść w życie 1 lipca 2024 r. (dla małych i średnich firm zwolnionych z VAT od 1 stycznia 2025 r.). Zgodnie z najnowszą informacją z Ministerstwa Finansów, w 2024 roku nie będzie jednak  obowiązkowego korzystania z KSeF do wystawiania faktur!
 • Ustrukturyzowanie ma za zadanie nadzór i analizę przesyłanych dokumentów przez organy administracji skarbowej, a tym samym unifikację dokumentacji.
 • E-Faktura KSeF to dokument w formacie XML zawierający 370 pól (część z nich jest opcjonalna), bądź w formacie UBL, IDOC, EDIFACT.
grafika-comarch ksef
comarch-ksef

Jakie są korzyści z KSeF?

 • Skrócony termin na zwrot podatku VAT (z 60 do 40 dni)
 • Wprowadzenie jednego standardu faktury i tym samym ograniczenie błędów na dokumentach
 • Zamiana dokumentów papierowych i elektronicznych (PDF) na dane cyfrowe – nie będzie potrzebne wysyłanie faktur pocztą lub jako załącznik e-maila
 • Zwiększenie szybkości wymiany danych w kontaktach między kontrahentami oraz wzajemnych rozliczeń – wystawiona faktura będzie udostępniona odbiorcy praktycznie w czasie rzeczywistym, co wpłynie na większą automatyzację procesów księgowych
 • Brak duplikatu faktur – nie ma możliwości zagubienia lub zniszczenia faktury
 • Wgląd w ścieżkę obiegu faktury – pewność, że dotarła do kontrahenta
 • Ujednolicony sposób korygowania danych – błędy na fakturach przesłanych do KSeF będą mogły być poprawione wyłącznie poprzez faktury korygujące, znikną noty korygujące

Integracja z KSeF dla każdej firmy

Rozwiązania Comarch odgrywają istotną rolę w wykorzystaniu potencjału KSeF, umożliwiając przedsiębiorstwom czerpanie korzyści z tego systemu. Komunikacja z Krajowym Systemem e-Faktur przy użyciu rozwiązań Comarch ERP (po darmowym okresie próbnym, który trwa do 31 marca 2024) jest możliwa za pomocą:

Comarch OCR – Klienci posiadający to rozwiązanie zyskają możliwość komunikacji z Krajowym Systemem e-Faktur. W ramach Comarch OCR jedna przetworzona strona przez OCR to jeden wysłany/odebrany dokument z KSeF.

Comarch KSeF – dedykowany moduł, dostępny do zakupu u nas. Rozwiązanie jest udostępniane w pakietach zależnych od liczby wysłanych i zaimportowanych e-Faktur do/z Krajowym Systemem e-Faktur.

• Comarch EDI z KSeF – jest platformą dedykowaną największym firmom, wymagającym indywidualnego podejścia do projektu implementacyjnego.


Czas na nowe fakturowanie! Skontaktuj się z nami

Gotowi jesteśmy podzielić się wiedzą, doradzić oraz dostosować najlepsze opcje do Twoich potrzeb biznesowych. Nie czekaj, aby przekształcić swoje podejście do zarządzania dokumentami finansowymi już teraz! Skontaktuj się z naszym działem sprzedaży na: handlowy@et.com.pl, a wspólnie znajdziemy idealne rozwiązania dla Twojej firmy.

Zobacz także